Polska inwestuje 550 mln euro w ESA i podpisuje list ws. przyszłego ośrodka kosmicznego
Zdjęcie: Opoka
W trakcie Rady Ministerialnej Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w Bremie w Niemczech Polska zadeklarowała składkę w wysokości blisko 550 mln euro na programy opcjonalne ESA na lata 2026-2028 – podał resort rozwoju. Podpisano również list intencyjny w sprawie budowy ośrodka ESA w Polsce.

6 miesięcy temu
.webp)




![Rekord ciepła pobity w Danii [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13067006.jpg)








