Poczobut z Nagrodą Sacharowa: Reżim mnie nie złamał. przez cały czas służę wolności Polaków

1 dzień temu
Zdjęcie: Opoka


Uhonorowany w Strasburgu Nagrodę Parlamentu Europejskiego im. Andrieja Sacharowa za rok 2025 Andrzej Poczobut podkreśla, iż jego walka jest walką o prawa Polaków na Białorusi. W wywiadzie były więzień polityczny mówi o represjach reżimu Aleksandra Łukaszenki, nadziei na demokratyczne zmiany i wsparciu, jakiego potrzebuje polska mniejszość. „Jeżeli masz cel i wiesz, komu służysz, nic cię nie złamie” – podkreśla.
Idź do oryginalnego materiału