W poniedziałek 8 czerwca, Ostrów Tumski w Poznaniu odwiedziła pielgrzymka z parafii w Buku. Uroczystej Mszy świętej w kościele NMP in Summo przewodniczył ks. proboszcz Ireneusz Szwarc – pochodzący z Buku, który w 1979 roku odprawił tam swoją prymicję. Wraz z nim modlili się ks. prob. Paweł Froelich oraz ks. Andrzej Szczepaniak, oprawę muzyczną stanowiły dawne pieśni, a kazanie wygłosił ks. Roman Dworacki.
Po liturgii ks. Ireneusz oprowadził gości po Ostrowie Tumskim, zaczynając od palatium, a kończąc w katedrze. W kaplicy św. Stanisława Biskupa i Męczennika (mauzoleum króla Przemysła II i jego żony Rychezy) Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam oraz Przewodniczący Rady MiG Andrzej Jankowski złożyli kwiaty pod monumentalną płytą epitafijną Przemysła II – założyciela miasta Buk. Pielgrzymi zwiedzili także prezbiterium, Złotą Kaplicę, podziemia, a całość zwieńczyło spotkanie w Laboratorium Wiary.
Więcej zdjęć: Zobacz galerię!
Fot. Jan Jeliński


















