W dniach 3-10.08.2025 odbyła się z naszej parafii Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu. Wzięło w niej udział ponad 50 osób. W czasie pielgrzymki odwiedziliśmy następujące miejsca.
-
Padwa z Bazyliką św. Antoniego
-
Asyż z kościołem św. Franciszka, św. Klary oraz grobem bł. Carlo Acutisa
-
Rzym: Bazylika św. Pawła za murami; Bazylika św. Jana na Lateranie; Bazylika Matki Bożej Większej; Bazylika św. Piotra. Wzięliśmy także udział w audiencji z papieżem Leonem XIV oraz we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedziliśmy także stary Rzym.
-
Loreto z Domkiem św. Rodziny z Nazaretu oraz cmentarzem żołnierzy polskich. W tym dniu podczas Mszy św. 12 par odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie.
-
Wenecja z Bazyliką św. Marka Ewangelisty.
Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy św., ale nie zabrakło także dwukrotnie małego odpoczynku na plaży w Rimini.
Opiekunem duchowym pielgrzymki był ks. Marek Ledwożyw, a całość organizowało Biuro Beskidy Travel z Jabłonki.














![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)

