W archikatedrze przemyskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. abp. Józefa Michalika, byłego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wieloletniego metropolity przemyskiego. W telegramie kondolencyjnym Leon XIV podziękował za jego „gorliwą pracę w Winnicy Pańskiej” oraz wieloletnią służbę Kościołowi w Polsce i w Watykanie.
Czytaj wszystko

![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)








