30 maja 2026 r. o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się wydarzenie organizowane z inicjatywy biskupa płockiego, ks. Szymona Stułkowskiego.
Tegoroczna edycja będzie miała szczególny charakter dzięki obecności Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej MUSICUM.
W ramach wydarzenia odbędzie się koncert dyplomowy uczniów Instytutu, a także prelekcje poświęcone ks. Eugeniuszowi Gruberskiemu, byłemu proboszczowi czerwińskiemu, wybitnemu muzykowi kościelnemu i przyjacielowi naszej salezjańskiej wspólnoty.
Wykonawcy koncertu dyplomowego:
- Mariusz Barański – organy
- Karol Połeć – organy
- Zuzanna Newska – organy
- Kacper Zieliński – wokal
- Ilona Przedpełska – wokal
Prelekcje:
- dr Paweł Pasternak: „Ks. Eugeniusz Gruberski – muzyk, kompozytor, działacz społeczny, miłośnik zabytków”
- ks. dr Krzysztof Lis SDB: „Ks. kan. Eugeniusz Gruberski – proboszcz czerwiński i przyjaciel Salezjanów”
Po części prelekcyjnej odbędzie się koncert muzyki sakralnej w wykonaniu chóru pod dyrekcją Mateusza Lampkowskiego.
Będzie to piękna okazja do wspólnej modlitwy, spotkania, umocnienia więzi oraz ukazania duchowego i kulturowego bogactwa diecezji płockiej i naszego sanktuarium maryjnego, którego kustoszami są od ponad wieku salezjanine.

![Czy Kościół powinien zmienić nauczanie dotyczące antykoncepcji? [KOMENTARZ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2020/12/thoughtful-man-woman-colleagues-hold-chins-being-concentrated-solving-problem-look-directly.jpg)















