Jubileuszowy rok mobilizuje pielgrzymów do nowych wyzwań. Wrocławska Piesza Pielgrzymka, po dotarciu na Jasną Górę, nie zakończy swojej trasy. Jak zapowiedział ks. Tomasz Płukarski, przewodnik PPW, uczestnicy będą mogli podjąć się kontynuacji wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Czeka ich 5 dodatkowych dni drogi, podczas których będą mogli zgłębić duchową refleksję i niesie światło nadziei innym ludziom.
źródło: Gość Niedzielny| | styczeń 2025 |fot. Andrzej Niedźwiecki
Tekst został opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, iż czytasz ten artykuł. jeżeli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Jubileuszowy rok, szczególnie istotny dla wrocławskich pątników, otwiera nowe możliwości duchowej podróży. Ks. Tomasz Płukarski, przewodnik Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki, poinformował, iż tegoroczna trasa może wydłużyć się o dodatkowe 5 dni. Po dotarciu na Jasną Górę 10 sierpnia, pielgrzymi, którzy zdecydują się na kontynuację, przenocują w Częstochowie, a następnego dnia ruszą do Krakowa-Łagiewnik. Tam dotrą 15 sierpnia, uczestnicząc we Mszy św. o godzinie 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia.
Nowa inicjatywa nie jest przypadkowa. Organizatorzy podkreślają, iż ma ona nie tylko wymiar duchowy, ale również motywujący dla wszystkich uczestników. „Wielu wokół nas brakuje nadziei. Życzę wam, abyście temu światu, który wydaje się często taki mroczny, nieśli światło nadziei – tej, którą daje Jezus Chrystus” – podkreśla ks. Płukarski. Podobne słowa wsparcia i zachęty kierowali do pielgrzymów o. Tomasz Chmielewski oraz bp Jacek Kiciński.
Planowana trasa do Łagiewnik obejmuje codzienne noclegi nie pod namiotami, ale w szkołach i innych miejscach zapewniających podstawowy komfort. Organizatorzy informują również o konieczności ustalenia limitu uczestników na początek nowego przedsięwzięcia. „Chcemy, by pierwsza edycja tej drogi przebiegła w sposób przemyślany i bezpieczny dla wszystkich” – zaznaczają.
Nowatorska inicjatywa wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego w archidiecezji wrocławskiej, gdzie ustanowiono specjalne Szlaki Nadziei. Są one zaproszeniem do zgłębienia duchowego znaczenia odpustów i do ożywienia wiary w różnych zakątkach regionu.