Kościół św. Marii Magdalena w Tychach oficjalnie bazyliką mniejszą. Śląsk ma powód do dumy
Zdjęcie: Bazylika św. Marii Magdaleny w Tychach / Opoka
W czwartą niedzielę Adwentu Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny w Tychach został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. Podczas Mszy św. dziękczynnej abp Andrzej Przybylski przypomniał, iż najważniejsza w tej świątyni jest nie tylko jej wartość historyczna i architektoniczna, ale przede wszystkim duchowe znaczenie dla parafian i całego miasta.

6 miesięcy temu

![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)









