Kontrowersyjna reklama łącząca recykling i promocję piwa pod lupą państwa. Sprawa trafiła do prokuratury

2 tygodni temu
Zdjęcie: Opoka


Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom 18 maja 2026 r. skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa w sprawie majówkowej reklamy Biedronki, w której hasło „Użyj, Oddaj, Powtórz” zestawiono z promocją na 16 puszek piwa. Ministerstwo Zdrowia przypomina, iż za nielegalną promocję alkoholu grozi grzywna od 10 do 500 tys. zł.
Idź do oryginalnego materiału