Kiedy Maryja po raz pierwszy została nazwana "Królową Polski"? Nieznana historia
Zdjęcie: Opoka
Kościół w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Uroczystość ta, głęboko zakorzeniona w naszej historii, nawiązuje do Ślubów Lwowskich Jana Kazimierza z 1656 r.

3 lat temu


![Patrzą przez okno i czekają. „Najbardziej boli, gdy nikt nie przychodzi” [REPORTAŻ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/IMG_20260520_132149.jpg)













