Jak Intencjomat zrewolucjonizował parafię księdza Pawła?

stacja7.pl 2 dni temu

Intencjomat – Technologia, która zmienia posługę duszpasterską

W dzisiejszych czasach technologia wkracza niemal w każdy obszar naszego życia, a posługa duszpasterska nie jest wyjątkiem. Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak Intencjomat, życie księży staje się prostsze i bardziej zorganizowane.

Ks. Paweł Witkowski, proboszcz parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Warce, podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z oferowanym przez nas cyfrowym systemem zarządzania wirtualną księgą intencji.

Czytaj także >>> Digitalizacja parafii – jak intencjomat może usprawnić zarządzanie intencjami mszalnymi?

Nowe podejście do intencji mszalnych

Decyzja o przejściu z tradycyjnej książki na elektroniczny system zarządzania intencjami była dla ks. Witkowskiego śmiałą, ale korzystną rewolucją. Obecnie, zamiast dużej księgi, korzysta z kalendarza A5, co ułatwia mu wpisywanie planowanej nieobecności księdza czy też organisty.

Dzięki Intencjomatowi, jak sam podkreśla, „archiwalna książka intencji powstaje, gdy wpinam wydrukowane intencje z ubiegłego tygodnia”. Intencjomat ma również funkcję szybkiego wyszukiwania, co eliminuje problem gubienia potwierdzeń przez wiernych. „Jeśli ktoś zapomni na kiedy zamówił intencję i zgubił karteczkę z potwierdzeniem, nie trzeba już wertować książki – wyszukiwarka wskaże od razu wszystkie wpisy – wystarczy fragment tekstu z intencji.” To znacząco ułatwia pracę duszpasterzy.

Oszczędność czasu i łatwość obsługi

Jedną z największych zalet Intencjomat jest oszczędność czasu. „Nie ma już problemów z rozczytywaniem odręcznych wpisów i przepisywaniem dla wydrukowania”. Wystarczy eksportować dane do PDF lub arkusza kalkulacyjnego, co znacznie przyspiesza proces. „Gdy trzeba wpisać tę samą intencję kilka razy, proste 'kopiuj-wklej’ wyraźnie oszczędza czas”, dodaje ksiądz Paweł. Istotny jest również fakt, iż księża nie muszą szukać pozostawionej w innym miejscu księgi papierowej: „Nie trzeba biegać po książkę intencji, bo została w zakrystii”, mówi ks. Witkowski.

Dzięki Intencjomatowi wystarczy telefon z dostępem do internetu, by sprawdzić dostępność terminu lub wprowadzić nową intencję. Jednym z innowacyjnych elementów Intencjomatu jest możliwość samodzielnego zamawiania intencji online. Ksiądz Witkowski zauważa, iż „spore kolejki powstające w dniach otwierania nowego zakresu przyjmowania intencji uda się rozładować dzięki częstszemu poszerzaniu zakresu”. Parafianie chętnie zaczęli korzystać z tej opcji, co świadczy o ich zdecydowanym zainteresowaniu.

Elastyczność i wsparcie twórców

Intencjomat to system, który dostosowuje się do potrzeb parafii. „Uwzględnia sytuacje wyjątkowe, jak msze zbiorowe czy dodatkowe godziny”. Integracja z witryną internetową parafii i dobry kontakt z twórcami to dodatkowe atuty tego narzędzia. “Dla mnie ważna jest także integracja ze stroną internetową parafii wcześniej przygotowaną przez ten sam zespół IT Stacja7. Atutem jest i to, iż Intencjomat jest rozwojowy oraz czynnik ludzki – dobry kontakt z twórcami”.

Intencjomat pokazuje, jak technologia może ułatwić codzienną pracę kapłanów. Proboszcz wareckiej parafii podkreśla, iż to „korzystna decyzja, która przynosi liczne korzyści” – od oszczędności czasu po lepszą organizację pracy i większą dostępność dla wiernych. Dzięki Intencjomatowi parafie wkraczają w nową erę, gdzie technologia wspiera duchowość i codzienną posługę duszpasterską.

Wszystkich kapłanów zainteresowanych narzędziem, jakim jest Intencjomat, serdecznie zapraszamy na webinar, który odbędzie się 16 października o godzinie 12:00. Zapisy są możliwe pod następującym linkiem: https://intencjomat.net/zapisz-sie-na-webinar/

ZAPISZ SIĘ >>>

Źródło

atom
Idź do oryginalnego materiału