Na wybrzeżu Florydy lądowali pierwsi Europejczycy, którzy zakładali tu osady i faktorie. Jednym z pierwszych był Hiszpan Juan Ponce de León w 1513 roku. To on – zachwycony widokiem zielonego i ukwieconego krajobrazu – nazwał ten nowy ląd la Florida. Europejski wkład w rozwój Florydy to chrześcijaństwo, bydło, konie, owce i język kastylijski. Oraz wirusy, które spowodowały, iż z 700-tysięcznej liczby rdzennych mieszkańców po 200 latach pozostało niespełna 2 tysiące osób. Usilne starania o terytorium Florydy podejmowali Francuzi i Anglicy. W 1845 roku Floryda stała się stanem Ameryki Północnej. Dziś 14-tysięczne St. Augustine to najstarsza nieprzerwanie zamieszkana osada założona przez Europejczyków na kontynencie północnoamerykańskim.
Powiązane
Wenezuela…potrzebuje pomocy
1 godzina temu
Atak nożownika w szpitalu. Są nowe informacje o sprawcy
1 godzina temu
Polecane
Z komory fermentacyjnej do samolotu
1 godzina temu
Barometr branżowy – wyniki naszego badania rynku!
2 godzin temu
Zielony kwestionariusz wójta gminy Zawonia
2 godzin temu

2 miesięcy temu


.webp)












