Dziś Leon XIV nałoży paliusze trzem polskim metropolitom. To symbol jedności z Papieżem
Zdjęcie: Opoka
W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca 2025 roku, odbędzie się w Watykanie ceremonia wręczenia paliuszy nowo mianowanym arcybiskupom metropolitom. Paliusz – symbol jedności z Następcą Piotra i troski o powierzony lud – otrzymają m.in. trzej polscy metropolici: abp Adrian Galbas, abp Wiesław Śmigiel i abp Zbigniew Zieliński.

11 miesięcy temu


![Uśmiech Boga [FELIETON]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/GPT.jpg)









