Dyspensa 2 stycznia tylko w niektórych diecezjach. Księża zachęcają do modlitwy lub uczynków miłosierdzia
Zdjęcie: Opoka
W piątek 2 stycznia w kilku diecezjach w Polsce obowiązuje dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy biskupi ordynariusze zachęcają lub zobowiązują do modlitwy lub pełnienia uczynków miłosierdzia. W większości diecezji w Polsce dyspensa nie została udzielona.

5 miesięcy temu
![Piłkarze z Ekwadoru uklękli na boisku, by dziękować Bogu za zwycięstwo z Niemcami [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13064712.jpg)















