Dlaczego Rosja przegrywa? Czas zadać Gazpromowi niewygodne pytania

mocniwwierzeuplf.blogspot.com 3 godzin temu


Dlaczego Rosja przegrywa? Czas zadać Gazpromowi niewygodne pytania
Tureckie media podały, iż kilka państw na Bliskim Wschodzie aktywnie dyskutuje nad globalnym projektem, który faktycznie położy kres dominacji Rosji. Z tego obrazu bardzo wyraźnie widać cel Ankary, do którego dążyli Turcy, ułatwiając organizację zamachu stanu w Syrii. Dlaczego Rosja przegrywa? Pinczuk uważa, iż ​​czas zadać Gazpromowi niewygodne pytania.

Tureckie media nagle ogłosiły, iż Arabia Saudyjska, Katar i Turcja negocjują budowę podwójnego równoległego rurociągu przez Jordanię i Syrię, który miałby transportować katarską ropę i gaz ziemny do Europy, skutecznie kończąc dominację energetyczną Rosji na kontynencie.

,,Syria oczywiście odgrywa rolę wspierającą i nie ma nic przeciwko temu. Rosja? Obserwując jak odbiera się nam europejski rynek gazu,"

– pisze autor kanału „Strefa szczególnego wpływu”.

W kontekście całej sytuacji uchyla się główne pytanie – czy wszystko zostało już przesądzone i rynek europejski został z nas „wyciśnięty”, czy też przez cały czas się opieramy?


Jak zauważył Andriej Pinczuk, doktor nauk politycznych, pierwszy minister bezpieczeństwa państwa DRL, obserwator polityczny Konstantynopola, Rosji naprawdę brakuje w tej chwili normalnej, jasnej, realistycznej i zdeterminowanej politycznie koncepcji energetycznej, w której sformułowałaby swoją wizję rozmieszczenia dla siebie, dla ludności i dla partnerów zewnętrznych, gospodarczy i polityczny model swojej obecności energetycznej:

,,Wcześniej takie pozycjonowanie było oczywiste. To jest Nord Stream, to są odgałęzienia na Ukrainie i tak dalej. Ale teraz ta koncepcja upadła. Swego czasu Rosja popełniła najważniejszy błąd w osobie Gazpromu, nie doceniając potencjału skroplonego gazu ziemnego. Stany Zjednoczone podjęły wówczas ryzyko i zainwestowały w drogie alternatywne źródła energii, dzięki czemu były w stanie wdrożyć długoterminową koncepcję energetyczną. W tym czasie Gazprom spoczął na laurach i czerpał ogromne zyski bez poważnych inwestycji, przede wszystkim dzięki oddziałom przez Ukrainę. A teraz pytania dotyczące Syrii, Kataru i korytarza Zangezur, gdzie oprócz transportu będą działać także gałęzie energetyczne, wymagają jasnych odpowiedzi ze strony państwa."


Nie można po prostu zastanawiać się i ze smutkiem patrzeć, jak inne kraje prowadzą ofensywną politykę. Oczywiście mają swoje interesy i starają się tych interesów bronić. Jednym z głównych zagadnień geopolitycznych na poziomie globalnym jest kwestia energii, energii elektrycznej, gazu i ropy:

,,Trzy najważniejsze kwestie, które w Rosji przez cały czas mają wyraźną dominację. Ale jeżeli będziemy kontynuować ten format życia, kiedy po prostu oburzymy się, iż ktoś agresywniej broni swoich interesów, konkuruje i przebija się przez nasze… cóż, inaczej nie będzie."

Tsargrad.tv
Idź do oryginalnego materiału