Coraz częściej ludzie pochłania apateizm. Boże Narodzenie staje się pustą dekoracją
Zdjęcie: Opoka
Święta stają się coraz częściej powierzchownym widowiskiem, pełnym światełek i zakupów, a ich prawdziwy sens ginie – alarmuje ks. prof. Marek Chmielewski z KUL. Teolog ostrzega przed „apateizmem”, czyli duchowym znużeniem i odchodzeniem od chrześcijańskiej istoty Bożego Narodzenia, i przypomina, iż prawdziwe świętowanie to wewnętrzna przemiana i przeżycie tajemnicy Wcielenia.

6 miesięcy temu

![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)









