Chora na SMA Marysia dostała odpowiedź na list do papieża, a teraz wybiera się do Lourdes
Zdjęcie: Opoka
„Wszystkich nas Pan Jezus kocha, a szczególną miłością darzy właśnie tych, którzy cierpią. Oni najbardziej są z Nim zjednoczeni, bo w jakiejś mierze doświadczają tego, czego On doświadczał umierając za nas na krzyżu. Nie trać nadziei” – napisał w imieniu papieża Franciszka watykański asesor, w odpowiedzi na list małej Marysi z Francji, chorej na SMA. W dniach 17-20 maja w tej chwili już 15-letnia Maria będzie z rodzicami i rodzeństwem pielgrzymować do Lourdes w ramach 146. Europejskiej Pielgrzymki Polonijnej.

3 lat temu


![Patrzą przez okno i czekają. „Najbardziej boli, gdy nikt nie przychodzi” [REPORTAŻ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/IMG_20260520_132149.jpg)














