Bp Solarczyk przy grobie św. Jana Pawła II: to okazja do wyrażenia tego, iż „chcemy trwać przy Jezusie”

stacja7.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: bp Marek Solarczyk


Kiedy jesteśmy tutaj przy grobie św. Jana Pawła II, kiedy uświadamiamy sobie i z aktem wiary przywołujemy to, iż jesteśmy uczestnikami tajemnicy Bożego życia, ale jednocześnie też tego wyjątkowego doświadczenia, mocy i wsparcia świętych, stajemy też przy dzisiejszych patronach, św. Pawle i jego towarzyszach – wskazał ordynariusz radomski bp Marek Solarczyk, podczas Mszy św. sprawowanej w czwartek rano w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Nawiązując do czytania z Listu do Hebrajczyków, bp Solarczyk podkreślił, iż „stanął przed nami ten cudowny obraz, jaki autor listu przywołuje, mówiąc o tym, iż dostępujemy tej wyjątkowej łaski i daru dotykania i uczestniczenia w życiu samego Boga”.

ZOBACZ>>> Mistyczka, zaprzyjaźniona ze św. o. Pio będzie błogosławioną? istotny krok Watykanu

Być świadkiem Ewangelii

Biskup radomski zaznaczył, iż gdy człowiek staje się świadkiem Ewangelii, podobnie jak Apostołowie wysłani w Ewangelii przez Jezusa do głoszenia słowa, doświadcza „darów i tajemnic Boga, które są wpisane w głoszenie Ewangelii, ale również są związane z pięknem i mocą życia człowieka, w miłości, w małżeństwie, w rodzinie, w posłudze”.

Jak wskazał bp Marek Solarczyk, „kiedy człowiek się zachwyci, kiedy człowiek uwierzy, kiedy człowiek doświadczy tajemnicy bliskości Boga, kiedy doświadczy piękna i mocy miłości”, nie może nie głosić Ewangelii. Dziękuje za to, iż mógł to przeżyć z innymi i chce to ofiarować innym. Jest gotowy dla tego poświęcić swoje życie, swój czas – mówił kaznodzieja.

Dalsza część artykułu poniżej.

Ordynariusz radomski podkreślił, iż w życiu wiary ważne jest również to, aby chronić wszystko, co jest „darem miłości Bożego życia przed osłabieniem, przed zniekształceniem, przed zniszczeniem”.

Dlaczego z taką nadzieją, z taką odwagą, po ludzku byśmy to nazwali, przyjęli to, iż zostali skazani na śmierć? – mówił kaznodzieja, nawiązując do patronów dnia, japońskich męczenników z końca XVI w. Oni żyli z Chrystusem, oni żyli dla Chrystusa i choćby w tych dramatycznych po ludzku okolicznościach byli świadkami tego, iż On jest – dodał.

CZYTAJ>>> Papież spotkał się z grupą ukraińskich sierot. Przekazały mu szczególny prezent

Trwanie przy Jezusie

Jak wskazał biskup radomski, Eucharystia przy grobie papieża Polaka i przejście przez jubileuszowe Drzwi Święte jest okazją do wyrażenia tego, iż „chcemy trwać przy Jezusie”, ale i zadaniem, aby „tę bliskość, ten dar świętości i mocy Boga nieustannie rozwijać i przekazywać go innym”. Każdy jest zaproszony do tego, aby być „świadkiem, iż Bóg jest dobry, kocha i obdarza życiem, które trwa na wieki”.

Jak w każdy czwartek, Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II zgromadziła wielu uczestników. W koncelebrze znalazło się około 110 kapłanów. Koncelebrowali również jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski i biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. Podczas Eucharystii śpiewała schola polskich sióstr w Rzymie im. św. Jana Pawła II.

Artur Hanula, Vatican News PL, KAI, pa/Stacja7

Źródło

atom
Idź do oryginalnego materiału