W miejscowości Konotopie pod Toruniem ma powstać monument Matki Boskiej o wysokości 55,6 metrów. Oznacza to, iż gigantyczna figura przewyższy takie pomniki, jak Jezus Chrystus Król Wszechświata w Świebodzinie oraz Chrystus Zbawiciel w Rio de Janeiro. Budowę sfinansuje małżeństwo Grażyny i Romana Karkosików jako wyraz wdzięczności i zaangażowania w życie lokalnej społeczności.
REKLAMA
Zobacz wideo Co było bardziej skandaliczne: genitalia na krzyżu czy figura Jezusa pod workiem z wodą?
Gmina Kikół doczeka się rekordowego pomnika. Gigantyczna Matka Boska
Gigantyczny posąg Matki Boskiej ma być usytuowany blisko Sanktuarium Matki Bolesnej w Konotopiu, do którego pielgrzymują liczne grupy wierzących z całej Polski. Powstający pomnik będzie osadzony na 15-metrowym postumencie w kształcie korony. Sam zaś ma osiągnąć 40,6 metra wysokości. Co więcej, podstawa poza funkcją architektoniczną, będzie również pełnić rolę tarasu widokowego, z którego turyści będą mogli podziwiać piękne pejzaże Ziemi Dobrzyńskiej. Już teraz możemy zapoznać się z oficjalną wizualizacją projektu na stronie internetowej Parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kikole. Plany są naprawdę ambitne. Figura ma być największym tego typu obiektem sakralnym na całym świecie. Dla porównania ogromny pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie ma wysokość 36 metrów, a słynna statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro — aż 38 metrów. Matkę Boską w Konotopiu ma sfinansować małżeństwo Romana i Grażyny Karkosików. Kim dokładnie są i kiedy planowane jest ukończenie gigantycznej Maryi?
Gdzie mieszka Roman Karkosik i kim jest? To jeden z najbogatszych ludzi w Polsce
Roman Karkosik wraz z żoną znalazł się na liście najbogatszych Polaków. Ich najcenniejszym z aktywów jest spółka Boryszew, zajmująca się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej, materiałów chemicznych oraz elementów metalowych. Ich majątek został wyceniony na 1,7 miliarda złotych, a sam Karkosik znalazł się na 46 miejscu wśród najbardziej majętnych rodaków, w rankingu stworzonym przez Wprost. Przedsiębiorca urodził się w 1951 roku i pochodzi ze wsi Czernikowo koło Torunia. w tej chwili mieszka jednak w pobliskim pałacyku w Kikole. Poza nim posiada również na własność zabytkowy Pałac Przeździeckich w Warszawie oraz ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem. Budowa posągu, który sfinansuje wraz z żoną, ma potrwać około 18 miesięcy. Monument zostanie więc najprawdopodobniej ukończony już w połowie 2026 roku. Już teraz jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.