Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Andrzejem Nowakiem, wybitnym historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowcą wielu zagranicznych uczelni, m.in. Columbia, Harvard, Cambridge oraz autorem wielu publikacji naukowych.
Spotkanie pt. „Czasy (nie)pamięci – historia chciana i niechciana” odbędzie się w czwartek, 7 listopada, o godzinie 19:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w sali S.9 Pawilonu Sportowo-Dydaktycznego, przy ul. Rakowickiej 27.
Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak:
- Pamięć – indywidualna i zbiorowa – jak nas kształtuje? Co wpływa na ten proces?
- Do czego prowadzi brak pamięci o tym, kim jesteśmy?
- O czym nie wolno nam zapomnieć w dobie szybkich zmian cywilizacyjnych?
- Jak zmienia się postrzeganie przeszłości w erze cyfryzacji i nowych technologii?
- Jak internet i media społecznościowe przyczyniają się do zacierania granic między faktami a interpretacjami?
- Gdzie i jak odnajdywać prawdę o przeszłości?
- Czy rzeczywiście się uczymy, skoro popełniamy te same błędy?
To pierwsze spotkanie serii „6 na 60”
Spotkanie jest pierwszym z serii sześciu spotkań „6 na 60”, odbywających się przez cały rok akademicki 2024/2025 na krakowskich uczelniach. To rozmowy z wybitnymi osobami ze świata nauki i kultury dotyczące kwestii z dziedziny sztuki oraz nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych. Tworzą one przestrzeń, gdzie różne dyscypliny mierzą się z aktualnymi wyzwaniami i najważniejszymi pytaniami obecnych czasów, a zróżnicowana tematyka pozwala na wgląd w złożoną rzeczywistość.
Organizatorem spotkań jest Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”, które obchodzi swój jubileusz. Już od 60 lat zrzesza studentów ze wszystkich krakowskich uczelni, którzy podejmując działania charytatywne i organizując inicjatywy społeczne zawsze dążyli do całościowego rozumienia świata i świadomego działania w nim.
ZOBACZ>>>> Beczka kończy 60 lat!
Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, jak również Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego.
materiały prasowe, pa/Stacja7
Źródło
atom