Abp Przybylski: górnicy z Wujka strajkowali dla całej Polski, walcząc o wolność
Zdjęcie: Opoka
Górnicy z kopalni Wujek w 1981 r. nie strajkowali tylko dla siebie, robili to też dla Polski, walcząc o swoje prawa i o warunki do życia w wolnym kraju – powiedział we wtorek podczas mszy św. w intencji poległych górników z Wujka metropolita katowicki abp Andrzej Przybylski.

6 miesięcy temu

![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)









