Abp Galbas, za pośrednictwem Radia Watykańskiego, zachęcał do przybycia do Rzymu, aby jako pielgrzymi nadziei przejść przez Drzwi Święte, aby doświadczyć łaski Bożego miłosierdzia w czasie Jubileuszu 2025. Przyjedźcie, jeżeli zaś nie możecie, to skorzystajcie z Kościołów jubileuszowych, które są w waszej diecezji – wskazał.
Każdego dnia przechodźmy przez Bramę Miłosierdzia, którą jest Najświętsze Serce Jezusa. 🙏 pic.twitter.com/rlK1hU0Ro2
— Abp Adrian Galbas (@AbpGalbas) January 8, 2025Życie ma cel
Arcybiskup, który sam jako pielgrzym przekroczył również Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra, powiedział, iż pielgrzymowanie w tym okresie Roku Świętego jest „przypowieścią o naszym życiu”.
Ono jest dla nas chrześcijan, jedną wielką pielgrzymką, a nie jakąś marną włóczęgą, ponieważ wiemy, dokąd idziemy i kto nam w tej drodze przewodzi – dodał abp Galbas. Papież Franciszek przypomina nam także, iż nasze pielgrzymowanie, nasze życie chrześcijańskie na Ziemi jest pielgrzymowaniem z nadzieją. To znaczy my sami jesteśmy pełni nadziei, ponieważ wierzymy w Jezusa Chrystusa. On sprawia, iż nasze życie ma jednoznaczny cel i sens – wskazał hierarcha.
Metropolita warszawski powiedział, iż bardzo porusza go papieskie przesłanie, mówiące o tym, iż naszą główną misją, jaką mamy wobec świata jest ofiarowanie światu nadziei; ponieważ świat nie ma takich silnych źródeł nadziei jakie mamy my – chrześcijanie, czyli pewność, iż Jezus Chrystus jest z nami.
Pierwszym celem roku jubileuszowego nie jest pojechanie, a pojednanie – wskazuje @AbpGalbas, metropolita @ArchWarszawska.
➡️ https://t.co/vgUxNUOGQ9@EpiskopatNews
#Jubileusz2025
pic.twitter.com/qC3KE9bR4R
Bliskość w komunikacji
W dn. 24-26 stycznia w ramach Roku Jubileuszowego, w Rzymie odbędzie się Jubileusz świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji. Abp Galbas – jako dziennikarz z wykształcenia (studiował w Wyższej Szkole Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa przy KUL) wskazał, iż dziś ludzie mediów w swojej pracy powinni nieustannie pamiętać, iż w dziennikarstwie chodzi o uczciwość, a nie „klikalność”.
Dodał także, abyśmy ciągle pamiętali, iż to Chrystus – Słowo wcielone, przyszedł na ziemię, dając nam w ten sposób także piękny przykład tego, jak ważna jest komunikacja, komunikacja nie tylko na odległość, ale ta bezpośrednia.
KAI, jk/Stacja7
Źródło
atom