75. rocznica dogmatu o Wniebowzięciu NMP. Jan Paweł II: to znak i źródło naszej własnej nadziei
Zdjęcie: Opoka
W tym roku przypada 75. rocznica ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Jan Paweł II wielokrotnie powracał do tej tajemnicy wiary, m.in. 15 sierpnia 1980 r. Warto przypomnieć dziś jego słowa, odnoszące się do perspektywy życia i zmartwychwstania każdego z nas.

6 miesięcy temu

![Rekord ciepła pobity w Danii [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13067006.jpg)


![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)







