70 lat temu robotnicy upomnieli się o chleb i wolność. Poznański Czerwiec ’56

2 godzin temu
Zaczęło się od codziennego upokorzenia, od skandalicznych norm pracy, zaniżonych pensji, niesprawiedliwie naliczanych podatków, braków w sklepach. 28 czerwca 1956 roku w sposób spontaniczny sto tysięcy robotników wyszło na ulicę, “żądając chleba”, a także gwałtownie upomnieli się o wolność,...
Idź do oryginalnego materiału