- Podczas Mszy św. o godzinie 12.00 będziemy dzisiaj dziękowali Panu Bogu za kończący się w najbliższy w piątek rok szkolno-katechetyczny 2025/2026 i będziemy prosili o dobre wakacje!
- W tym tygodniu w liturgii: w środę (24.06) uroczystość św. Jana Chrzciciela.
- Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które realizowane są po wieczornych Mszach świętych. Wyjątkiem jest czwartek, kiedy to nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest przed Mszą świętą – około godziny 16.45 (na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu).
- W najbliższą sobotę (27.06) 50-osobowa grupa naszych parafian udaje się – wraz z ks. proboszczem Sebastianem – na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa oraz na zwiedzanie Pałacu w Nieborowie. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy kościele.
- Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 700 złotych. Aktualnie realizowane są prace remontowe prawego koryta rynnowego – od frontu kościoła.
- Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.
- Odezwa Biskupa Włocławskiego ws. zbiórki na kościół w Burkina Faso: Drodzy Bracia i Siostry! Kościół jest rodziną, która przekracza granice państw, języków i kultur. Tam, gdzie cierpi jeden z jego członków, wszyscy jesteśmy wezwani do okazania solidarności i braterskiej pomocy. Dlatego zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszego księdza misjonarza, księdza Marka Głąba, który od roku 1991 niestrudzenie głosi Ewangelię na misjach w Afryce, a w tej chwili pełni swoją posługę w Burkina Faso. w tej chwili wspólnota, której służy, stanęła wobec wielkiego wyzwania. Trwa budowa kościoła – domu Bożego, który ma stać się miejscem modlitwy, sprawowania Eucharystii oraz umacniania wiary dla wielu wiernych. Niestety, z powodu braku środków finansowych ukończenie tej budowy jest zagrożone. Mieszkańcy Burkina Faso, mimo ogromnej wiary i zaangażowania, należą do najuboższych społeczeństw świata. Ich możliwości finansowe są bardzo ograniczone. Więcej informacji na temat Kościoła w Burkina Faso możemy przeczytać w nr 23 Ładu Bożego z dnia 7 czerwca br. oraz na stronie diecezji. Ksiądz Marek Głąb zwraca się więc do swojej rodzinnej diecezji, do nas wszystkich, prosząc o pomoc. Jest to prośba człowieka, który od wielu łat wiernie reprezentuje Kościół włocławski na misyjnych drogach świata i który dziś potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego zwracam się do czcigodnych Księży o wsparcie finansowe współbrata w kapłaństwie. Ponadto polecam przeprowadzenie w naszej diecezji zbiórki do puszek po Mszach Świętych w niedzielę 21. czerwca. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc w dokończeniu budowy kościoła w parafii, w której posługuje ksiądz Marek.
Z serca dziękuję wszystkim kapłanom za przeprowadzenie zbiórki, a wiernym za każdą modlitwę i dar serca. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą hojność, a Matka Boża, Gwiazda Ewangelizacji, wyprasza potrzebne łaski dla księdza Marka, jego parafian oraz wszystkich dobroczyńców. Na czas tego dzieła miłosierdzia z serca Wam błogosławię. + Krzysztof Wętkowski. - Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo odwagi, która swoje źródło ma w łasce Pana Boga! Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom oświaty życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego! Szczególną modlitwą otaczamy wszystkich Ojców, którzy we wtorek mają swoje święto!
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Bohdana Skowrońskiego (l. 89) i Andrzeja Pliszka (l. 65). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
ks. Sebastian Osiński
















